spy text apps for android spy phone untuk blackberry iphone monitoring app iphone 7 camera hack spy list of spy application for android
Neden Feng Shui? Yazdr E-Posta
Yazan ddddd   
Wednesday, 26 November 2008

 

Neden Feng Shui

Çinliler, pozitif ve negatif enerjilerin insanlarn hayatn olumlu ve olumsuz etkilediine inanrlar. Feng Shui doru olarak uyguland takdirde olumlu sonuçlar hem insann kendisi için hem de ailenin dier bireyleri için görülür.
Feng Shui bize yaadmz mekan, i yerimizi yani bütün çevremizi en akll ekilde nasl kullanacamz öretir.
Feng Shui ve yaadmz mekan
Yaadmz mekanda enerji (Chi) aknn yava ve yumuak dolaarak hareket etmesini salamamz gerekir. Evimizde bu açdan iki önemli yer vardr:

Pozitif enerji akn salamak için dikkat edilmesi gereken noktalar:

1. Giri Kaps:
Evin giri (sokak) kapsnn bakt yön çok önemlidir. Ayrca kapdan girite, pozitif enerji salamak için u noktalara dikkat edilmelidir:
Giri kapsnn karsnda tuvalet olmas ya da iki katl müstakil evlerde giri kapsnn üzerinde tuvalet olmas, size gelen misafirler, tpk sifonun çekilii gibi akp gideceinden uygun deildir.
Giri kapsnn karsnda merdiven ya da baka kap olmamaldr. Çünkü enerjinin ak hzl, dik olarak gelir ve dier kapdan çkar.
Giri kapsnn karsnda ayna da olmamaldr. çeri giren enerji aynadan yansyarak tekrar dar çkacaktr. Ayrca, giri kaps ile ayn hat üzerinde üç veya daha fazla kapnn olmamas gerekir. Bu kural koridorlar için de geçerlidir. Eer üç tane kap birbiri üzerine açlyorsa o mekanda her zaman kavga, münakaa problemi olacaktr.
Giri kapsnn karsnda sivri köe ve kolon bulunmamaldr. Yine giri kaps karsnda cam olmamaldr. Aksi takdirde içeri giren enerjinin eve yaylma ans olmayacak, tekrar dar çkacaktr.

2. Yatak Odas
Hayatmzn üçte birini uyuyarak geçirdiimizden, enerjimizi tekrar arj etmemiz ve iyi dinlenebilmemiz için yatak odasnn yerletirme düzeni çok önemlidir.

Burada dikkat edilmesi gereken hususlar bunlardr:
Ayaklar kapya doru uyunmamaldr.
Yatak odasnda kullanlan çaraf ve örtüler düz renklerde seçilmeli, eer desenli ise geometrik ekiller tercih edilmemelidir. Çünkü bu ekiller negatif enerji yayarlar ve dinlenmemizi engellerler.
Yatakba pencereye dayal veya pencerenin altnda olmamaldr.
Kiri altnda uyumak sakncaldr, çünkü kiriler ayrl sembolize eder ve bunlarn altnda uyuyan kiilerin salk problemleri olur. Bu kural oturma mekanlar için de geçerlidir.

Evli çiftlerin, tek kiilik iki ayr yata yanyana koyup kullanmas ayrl sembolize eder.

Ebeveyn yatak odasnn güneybat yönünde olmas evlilik ilikilerinde mutluluu getirir. Yatak odasnda mümkün olduu kadar yang renkleri, (krmz, altn rengi) kullanmaldr. Çünkü uyku yin (-) bir aktivitedir ve bu renkler enerjiyi canlandrr ve fazla uykuyu önler.
Yatak odanzda TV, müzik seti, bilgisayar gibi elektronik aletler bulundurulmamaldr. Çünkü bu tip aletler elektromanyetik enerjiyi yanstr ve salnz için zararldr.

Odada canl bitki olmamaldr. Canl bitki sadece hasta olan insanlarn yatak odasnda pozitif enerji ak salamak için kullanlr.
Odada akvaryum gibi su ile ilgili hiçbirey bulunmamaldr.

Feng Shui ve arazi seçimi
Feng Shui'de ev içi yerleim plan ve dekorasyon kadar, evin konumu ve bulunduu arazi de çok önemlidir. Yaadmz mekann arkas kuzeye bakyorsa, bu arkamz salama almak gibi destekleyici bir güç demektir. Mekann girii güneye bakyorsa, bu da pozitif ve olumlu frsatlar yakalayacamz gösterir. Çk kapsnn sa taraf bat ise, bunun mekana koruyucu etkisi olacaktr. Sol taraf douya bakyorsa, maddi gücünüz kuvvetli olacaktr. Düz ve eimi olmayan araziler Feng Shui açsndan iyi deildir. Çünkü enerji ak diktir ve dolaysyla negatiftir ve sizi koruyacak hiç bir eim ya da engebe bulunmamaktadr.

Element teorisi nedir?
Elementleri incelerken "ÜRETEN" ve "YOK EDEN" özelliklerini bilmek Feng Shui'nin temel kurallarndandr. Bu ayn zamanda Çin astroloji bilimlerinde de kullanlr. Çin falnda herkesin doum tarihine göre (gün, ay ve yl olarak) hayvan adlarndan oluan bir burcu (Fare, Öküz, Kaplan, Domuz gibi) ve bir elementi (Su, Tahta, Toprak, Ate, Metal) vardr. Feng Shui'yi uygularken, kendi elementinizi bilmeniz gerekir. Çin astrolojisindeki burcunuzu, elementinizi ve Feng Shui ile ilgili ayrntl bilgiyi www.feng-shui.com.tr adresinden örenebilirsiniz.

 

Son Gncelleme ( Thursday, 11 February 2010 )
 
Sonraki >